Producenci

OTC

Organ wydający:
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii
we Wrocławiu
ul. Januszowicka 48, 53-135 Wrocław

Rzetelny regulamin

Zakupy w sklepie i-zoologiczny.pl chronione są certyfikatem bezpieczeństwa SSL

FORESTO Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psów o masie ciała powyżej 8kg

Wysyłka (dni robocze):: 48 godzin
Cena brutto: 129,00 zł 129.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 4.82951
Producent: Bayer

Opis

FORESTO Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psów o masie ciała powyżej 8kg 

Wodoodporna obroża Foresto przeciw pchłom i kleszczom to najnowsza linia innowacyjnych produktów antypasożytniczych opracowanych przez jedną z wiodących na świecie firm działających w obszarze zdrowia zwierząt. Obroża Foresto, zastosowana jednorazowo, zapewnia ochronę przed najbardziej rozpowszechnionymi gatunkami pcheł i kleszczy przez okres aż do 8 miesięcy.

Produkt Foresto dostępny jest w postaci obroży, w dwóch rozmiarach, nadającej się zarówno dla psów, jak i kotów. Obroża została zaprojektowana w taki sposób, aby bezpiecznie pozostawała na miejscu przez okres do 8 miesięcy, nie stanowiąc zagrożenia dla życia zwierzęcia (uduszenie).

Foresto jest produktem wyjątkowym na rynku, zawiera bowiem silny insektycyd – imidakloprid oraz wysoce efektywny akarycyd – flumetrynę. Związki te wbudowane są w matrycę polimerową zastosowaną przy konstrukcji tej innowacyjnej, wodoodpornej i bezwonnej obroży, dzięki czemu składniki aktywne są cały czas – przez okres do 8 miesięcy – uwalniane w odpowiednio niskich lecz efektywnych dawkach.

 

NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO
Foresto 4,50 g + 2,03 g obroża dla psów o masie ciała > 8 kg
Imidaklopryd
Flumetryna

SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY SUBSTANCJI CZYNNEJ(-YCH) I INNYCH SUBSTANCJI
Jedna bezzapachowa obroża w kolorze szarym o długości 70 cm (45 g) zawiera imidaklopryd w dawce 4,5 g oraz flumetrynę w dawce 2,03 g jako substancje czynne.

WSKAZANIA LECZNICZE
W celu leczenia i zapobiegania infestacji pcheł (Ctenocephalides felis) przez okres 7 do 8 miesięcy. Skuteczność przeciwpchelna zostaje osiągnięta natychmiast po założeniu obroży.
W celu ochrony bezpośredniego otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez 8 miesięcy.
Foresto może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).
Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija roztocza) w przypadku infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor reticulatus) oraz odstraszającą (zapobiega żerowaniu) przy infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus) przez okres 8 miesięcy. Produkt wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy.
W przypadku uprzedniego występowania kleszczy u psa przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży może w ciągu 48 godzin nie spowodować śmierci pajęczaków; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego też, zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży. Działanie zapobiegające infestacji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży.
W celu leczenia infestacji wszołów (Trichodectes canis).
Najlepiej gdy obroża jest zakładana przed początkiem sezonu występowania pcheł lub kleszczy.

PRZECIWWSKAZANIA
Nie stosować u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni.
Nie stosować w przypadku potwierdzonej nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.

DAWKOWANIE DLA KAŻDEGO GATUNKU, DROGA(-I) I SPOSÓB PODANIA
Psy o masie ciała powyżej 8 kg otrzymują obrożę Foresto o długości 70 cm.
Do stosowania na skórę. Jedna obroża na zwierzę do założenia wokół szyi. Wyłącznie do użytku zewnętrznego.

Uwagi:
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi. Zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271).

 
UWAGA! Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi. Zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271).

Sprawdź inne preparaty na kleszcze i pchły dla psa w naszym sklepie.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (3)

9 marca 2014

Obroża Foresto starcza w zasadzie na cały sezon. Próbowałam wcześniej używać kropel na kleszcze - ale to drożej wychodzi. W poprzednim sezonie na tej obroży mój pies Biszkopt złapał tylko dwa kleszcze, które od razu zdechły. Inne psy na osiedlu (kropione) miały ich o wiele więcej. Generalnie bardzo dobra ochrona przeciw kleszczom i pchłom.

16 marca 2014

Mój Aro w zeszłym roku chodził w obroży foresto i nie złapał żadnego kleszcza więc szczerze polecam. Jest to chyba lepsze rozwiązanie niż krople bo cena obroży foresto jest niższa niż cena za kropienie psa cały sezon. Mój pies miał tą obroże przeciw kleszczom od początku marca aż do lutego tego roku (była ciepła zima więc wolałam nie ściągać obroży)

25 marca 2014

Najlepsza obroża przeciw kleszczom! Mój Ares nie miał żadnego kleszcza w zeszłym sezonie i w tym również zaopatrujemy się w tą obrożę. Doskonała ochrona przeciw kleszczom i pchłom, starcza na bardzo długo.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl