Opcje przeglądania
Producent
Cena brutto
  • od
    do

Nawilżanie

NAWILŻANIE TERRARIUM

Jesteś właścicielem egzotycznego zwierzęcia — gadów, jaszczurek, owadów albo pajęczaków? Jeżeli tak, to z pewnością wiesz, że w terrarium zawsze powinna być odpowiednia dla danego gatunku wilgotność. Doskonałym przykładem mogą być gekony — eublefar lamparci to gad wymagający wilgotności na poziomie 40-50%, a z kolei gekon orzęsiony aż 70-80%! O ile w pierwszym przypadku zwierzakowi wystarczy zwykła miska z wodą oraz żarówka grzewcza, o tyle w drugim trzeba regularnie zraszać całe terrarium. Oczywiście można zdecydować się na korzystanie ze spryskiwacza, ale można też iść krok dalej. Co proponujemy? Zautomatyzowany nawilżacz do terrarium, który wyręczy Cię z konieczności zapewnienia odpowiedniej wilgotności!

Jaki nawilżacz do terrarium wybrać?

Wysoka temperatura, do której przyzwyczajone są płazy i gady, w terrarium może skutkować zbyt suchym powietrzem. Nieprawidłowy poziom wilgotności powietrza może wiązać się z wieloma komplikacjami w hodowli egzotycznych zwierząt. Zbyt suche powietrze może stanowić poważne zagrożenie dla gadów i płazów i prowadzić do problemów z wylinką, chorób oczu i układu oddechowego. Aby rozwiązać ten problem, warto zdecydować się na nawilżacz do terrarium, który poprawi jakość powietrza. 


Nawilżacz powietrza do terrarium, poprzez emisję pary wodnej utrzymuje właściwy poziom wilgoci. W ten sposób znacznie podniesiesz komfort zwierząt i zadbasz o ich zdrowie. Odpowiedni i skuteczny nawilżacz do terrarium znajdziesz w ofercie naszego internetowego sklepu zoologicznego. Najczęściej w domach stosuje się nawilżacz do terrarium ultradźwiękowy zewnętrzny lub zanurzeniowy. Charakteryzują się one energooszczędnością oraz są ciche w działaniu. Dlatego mogą być włączone non stop, a jego praca nie zakłóci codzienności w domu. Mają niewielkie gabaryty, więc idealnie sprawdzają się także w małych zbiornikach hodowlanych. Nawilżacz do terrarium zamontowany na stałe nie wpływa na tryb życia egzotycznych zwierząt, a także są w pełni bezpieczne dla nich. Decydując się na nawilżacz powietrza z naszej oferty, uzyskasz urządzenie nie tylko skuteczne na wiele lat, ale również starannie wykonane i atrakcyjne wizualnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl