Opcje przeglądania
Producent
Cena brutto
  • od
    do

Lampy do terrarium

Gady i płazy jak każde inne organizmy na świecie potrzebują w swoim życiu odpowiedniej dawki światła do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju. Chodzi zarówno o zapewnienie regularnego cyklu dzień-noc, jak i o ciepło generowane przez samą żarówkę. Niezależnie od tego, czy lampa do terrarium jest Wam potrzebna do dogrzania pupila, zapewnienia promieniowania UV-A czy UV-B albo po prostu po to, by móc wieczorem obserwować zwierzę — w poniższej kategorii znajdziecie dokładnie to, czego szukacie!

Lampy do każdego terrarium

Praktycznie każdy mieszkaniec terrarium potrzebuje odpowiedniego światła — niezależnie, czy chodzi o ptaszniki, jaszczurki, żaby czy też modliszki. Po pierwsze, dobrze dobrane oświetlenie pozwala na zachowanie cyklu dnia i nocy, dzięki czemu nocne zwierzęta — jak na przykład skorpiony — mogą się w dzień ukryć, a gekony w tym czasie wyjść i wygrzewać się na „słońcu”. W przypadku gadów i płazów istotny jest jeszcze jeden czynnik — zapewnienie prawidłowego funkcjonowania organizmu dzięki promieniowaniu UV-A oraz wchłanialności witaminy D, za co odpowiada promieniowanie UV-B.

W naszej ofercie znajdziecie lampy różnej mocy — zarówno 40, 50, jak i nawet 150W! Jak dobrać wariant do swoich potrzeb? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wielkość terrarium — im jest ono większe, tym potrzeba mocniejszej żarówki. A może lubicie obserwować swojego pupila nocną porą, gdy spaceruje po całym terrarium po całodniowym wypoczynku? Jeżeli tak, spodoba się Wam lampa na podczerwień! Emituje czerwone światło, które ma szereg pozytywnych właściwości dla zwierzaka, ale… jest dla niego niewidoczne, ponieważ owady, gady i płazy go nie widzą!

Lampy do terrarium

Gady i płazy to organizmy, które wymagają odpowiedniej ilości światła, aby móc prawidłowo funkcjonować i rozwijać się. Ich naturalne środowisko to tropikalne lasy, pustynie czy bagna, gdzie światło słoneczne jest niezwykle ważnym elementem ekosystemu. Dlatego też, utrzymanie optymalnych warunków w terrarium, w którym żyją, jest kluczowe dla ich zdrowia i dobrej kondycji.

Lampy do terrarium, które znajdziesz u nas, dostarczają odpowiedniego rodzaju światła, które jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmów zimnokrwistych. Lampy UVB, UVA, baskingowe oraz podczerwone to produkty, które umożliwiają właścicielom zwierząt utrzymanie odpowiedniego poziomu promieniowania ultrafioletowego, które jest niezbędny do produkcji witaminy D3. Ta z kolei jest niezbędna do wchłaniania wapnia z pożywienia, co zapobiega chorobom kości.

Lampy baskingowe zapewniają zwierzętom miejsce, w którym mogą podgrzać swoje ciało i regulować temperaturę ciała, co jest bardzo ważne dla ich zdrowia i samopoczucia. Natomiast lampy podczerwone to doskonałe rozwiązanie dla zwierząt, które wymagają wysokiej temperatury, zapewniając im szybkie i skuteczne ogrzanie.

Lampy do terrariów to bezpieczeństwo i komfort dla zmiennocieplnych pupili

Wszystkie lampy do terrarium, które oferujemy, zostały wykonana z profesjonalnych materiałów, aby zapewnić nie tylko długi okres użytkowania, ale także bezpieczeństwo dla Twojego zwierzęcia. Wszystkie produkty spełniają najwyższe standardy jakości i są idealne dla zwierząt wymagających odpowiednich warunków życia.

Zadbaj o swojego pupila i wybierz odpowiednią lampę do terrarium, która zapewni mu niezbędne do życia warunki, oferując mu zdrowie i dobre samopoczucie. W naszej kategorii produktów z pewnością znajdziesz dokładnie to, czego potrzebujesz, aby stworzyć odpowiednie warunki dla swojego pupila i zadbać o jego komfort.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl