Opcje przeglądania
Cena brutto
  • od
    do

Haltery dla psa

HALTER, UPRZĄŻ DLA PSA

Halter dla psa to rodzaj uzdy zakładanej na psi pysk.  Sprzęt ten jest wykorzystywany do wychowywanie zwierzęcia. Ułatwia naukę spokojnego chodzenia przy nodze. Jeżeli chcesz podjąć się edukacji swojego pupila, to ta uprząż jest doskonałym wyborem.

Halter dla psa to urządzenie, które mocuje się do smyczy nie na grzbiecie, lecz pod szyją psiaka. Naciągnięcie smyczy powoduje zaciśnięcie pasa, który otacza kufę psa, z kolei ta, zmusza psa do pochylenia łba i zniechęca do ciągnięcia czy podejmowania z ziemi przypadkowych przedmiotów.

 

Jak zbudowany jest halter dla psa?

Halter dla psa to sprzęt, którego podstawowym elementem jest opaska zakładana na podstawę psiego pyska. U dołu prawa i lewa jej część przechodzą przez ucho lub metalowe kółko i łączą się uchwytem, do którego przyczepia się jeden z końców smyczy. Pociąganie powoduje lekkie zaciskanie pętli, a jeśli smycz nie jest napięta, halter układa się luźno na pysku i nie powoduje dyskomfortu. Dodatkowe paski zapewniają stabilność obroży uzdowej. Przechodzą one na szyję i tam są zapinane przy pomocy sprzączki lub innego łącznika.

Jaki wybrać halter dla psa?

Halter dla psa powinien być dostosowany do wielkości zwierzęcia i zapewniać mu w spoczynkowym, luźnym ułożeniu pełny komfort. Musi dobrze układać się na głowie, tak by krawędzie pasków nie powodowały obcierania sierści czy skóry. W naszej ofercie znajdziesz haltery dla psów, które zapewnią zwierzakom największą wygodę, a przewodnikowi możliwość edukacji spokojnych spacerów i oduczenia ciągnięcia na smyczy.
Dolne ucho, przez które przechodzi pętla, musi być na tyle duże, by zaciśnięta opaska samoistnie rozluźniła się po zmniejszeniu napięcia smyczy.
Błędne jest przekonanie, że halter dla psa może zastąpić kaganiec, gdyż pętla przebiega u nasady pyska i nie ogranicza możliwości jego otwierania. Nie jest prawdą również opinia, że halter zastępuje obrożę. Powinien być wykorzystywany jedynie do celów treningowych.
Do prowadzenia psa w halterze niezbędna jest smycz z karabińczykami na obu końcach.  Nie wolno szarpać ani ciągnąć zwierzęcia za kantar.

Haltery dla psów pozwalają na łatwiejszą kontrolę nad psami o większej wadze jak i o dużej żywiołowości

Nie, haltery nie ograniczają jego naturalnych czynności. W dalszym ciągu pozwalają na otwieranie pyska, szczekanie czy też pobieranie jedzenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl