Producenci

OTC

Organ wydający:
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii
we Wrocławiu
ul. Januszowicka 48, 53-135 Wrocław

Rzetelny regulamin

Zakupy w sklepie i-zoologiczny.pl chronione są certyfikatem bezpieczeństwa SSL

Jakie zabawki edukacyjne wybrać dla psa?

Zwierzak wcale nie musi się nudzić i wpatrywać się tęsknym wzrokiem w zamknięte drzwi, czekając na Twój powrót. O ciekawe i pouczające psoty zadbają zabawki edukacyjne dla psa, stosowane powszechnie przez zwierzęcych behawiorystów. To świetny sposób na zapełnienie czasu zwierzakowi, nauczenie go nowych sztuczek i zwiększenie jego samodzielności. Wiele z nich z powodzeniem można wykorzystać nie tylko w domu, ale również podczas wspólnych spacerów. Które z nich są najbardziej warte uwagi, w jaki sposób działają i jak wpływają na zachowanie psa?

Dlaczego Twój pies potrzebuje zabawek?

W sklepach można znaleźć niezliczoną ilość zabawek przeznaczonych dla czworonogów. W ostatnim czasie na pierwszy plan wysuwają się zabawki edukacyjne dla psa, będące nie tylko rozwiązaniem na psią nudę. Odpowiednio zaprojektowane akcesoria będą rozwijały u psa cierpliwość i koncentrację, ale i wyostrzać zmysły, przede wszystkim zaś bardzo czuły u czworonoga zmysł węchu.

Takie gadżety będą szczególnie przydatne, jeśli masz w domu szczeniaka. Skupi on swoją energię i uwagę na zabawkach, zamiast na meblach czy Twoich butach. Jeśli u psa zaczynają wyrzynać się zęby, to obgryzanie zabawek dodatkowo przyniesie mu ulgę, masując swędzące dziąsła. Wśród wszystkich oferowanych rodzajów zabawek, do których można zakwalifikować gadżety działające wyciszająco lub odwrotnie - pobudzająco, przeznaczone do gryzienia lub szarpania, można znaleźć też zabawki na inteligencję, czyli właśnie zabawki edukacyjne dla psa.

 

Obraz autorstwa senivpetro na Freepik

Zabawki edukacyjne dla psa - jak to działa?

Celem zabawek edukacyjnych dla psa, nazywanych również interaktywnymi zabawkami dla psa, jest skupienie uwagi zwierzęcia na jednym przedmiocie przez dłuższy czas i zmotywowanie go do logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek. Zwierzę jest zachęcone do tego rodzaju aktywności, ponieważ nagrodą za cierpliwość jest ulubiony przysmak, który skrywa zabawka. W tym wypadku interaktywne zabawki dla psa oznaczają gadżety, którymi pies może zająć się samodzielnie, dając w tym czasie właścicielowi możliwość zajęcia się swoimi obowiązkami czy przyjęciem gości, na widok których zwierzak zwykle reaguje bardzo emocjonalnie.

Konstrukcja tego rodzaju zabawek w każdym wypadku dostosowana jest do wielkości i potrzeb psa. Dzięki temu Twój pupil ma ogromną frajdę z powolnego delektowania się zwycięstwem i sięgania po kolejne smakołyki, które musi wydostać z wnętrza zabawki. To także doskonałe ćwiczenie psich zdolności manualnych, sposób na jeszcze lepsze wyczulenie węchu, a także doskonały  trening logicznego myślenia i cierpliwości. Jeśli Twój pies jest raczej nieśmiały, pomóż mu zapoznać się z zabawką i mechanizmem jej działania.

Konstrukcja zabawek jest bardzo różna i uwzględnia kilka poziomów trudności. Wśród dostępnych w sklepach łamigłówek znajdziesz więc modele wymagające na przykład przesunięcia elementów w celu dostania się do nagrody w postaci ukochanych smakołyków. Mogą znaleźć się też gadżety, w których przysmaki ukryte są nie pod przesuwanymi częściami zabawki, ale wymagają na przykład ich wyjęcia. Bardzo popularne są wszelkiego rodzaju labirynty. Za jedne z najtrudniejszych uchodzą te, w których smaczne kąski ukryte są w ruchomych szufladkach, dodatkowo wyposażonych w opcję ich blokowania.

Interaktywne zabawki dla psa - czy warto w nie inwestować?

Podarowanie czworonogowi zabawki ma nie tylko zachęcić go do aktywnego spędzania czasu czy koncentrowaniu swojej uwagi na zabawkach zamiast wyposażeniu domu. W każdym wypadku wspólna zabawa ze zwierzęciem pozwala zbudować trwałą relację opartą na zrozumieniu i zaufaniu. Czas spędzony w ten sposób relaksuje, uspokaja i pozwala zwierzęciu pozbyć się nadmiaru emocji i wrażeń, jednocześnie dając mu radość z przebywania z Tobą. Jednak interaktywne zabawki dla psa mają jeszcze jedną zaletę. Jeśli w danej chwili potrzebujesz odrobiny spokoju lub odwiedzili Cię goście, taki gadżet zajmie uwagę psa na długo, pozwalając Ci zająć się obowiązkami.

Jeśli wziąć pod uwagę wszystkie zalety płynące z korzystania z zabawek edukacyjnych dla psa, można śmiało przyznać, że to ten rodzaj gadżetów, w jakie powinien zaopatrzyć się każdy posiadacz czworonożnego przyjaciela.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl