Jaka karma dla szczeniaka będzie najlepsza? Sprawdź nasze propozycje!

Domowi pupile potrzebują dobrego traktowania, co wiąże się z wyprowadzaniem ich na spacer, wspólną zabawą, pielęgnacją i karmieniem. Korzystanie z produktów, które są dopasowane nie tylko do rasy, lecz także do wieku zwierzęcia, to najlepsze, co możesz zrobić dla swojego psa. Zobacz jaka karma dla szczeniaka będzie dla niego odpowiednia.

 

Szczeniaki potrzebują specjalnej karmy

Troskliwa opieka nad szczenięciem wpływa na całe jego życie, bo od tego zależy prawidłowy rozwój każdego psiaka. Choć składa się na to wiele czynników, odpowiednia dieta ma tutaj kluczowe znaczenie. Dzięki pokarmowi piesek będzie przybierał na wadze, rósł, zwiększał swoje siły i nabierze odporności, tak niezbędnej dla każdego. W tym wyjątkowym okresie trzeba szczególnie zadbać o karmę, bo tylko ta właściwa pozwoli oszczędzić psiakowi niepotrzebnych chorób i infekcji. Jeśli więc decydujesz się na przygarnięcie małego pieska, upewnij się, że wiesz jaka karma dla szczeniaka będzie Ci potrzebna.

 

Pokarm dla młodych piesków nie obciąża żołądka

Młode zwierzęta potrzebują szeregu składników odżywczych, które muszą być dostarczone do ich organizmów poprzez karmę. Do tego niezbędne są także witaminy, mikro- i makroelementy. Stąd warto w tym pierwszym okresie życia sięgać po produkty typowe dla szczeniąt. Popularna karma ze sklepu nie będzie w tym przypadku najodpowiedniejsza. Jaka więc karma dla szczeniaka będzie lepsza? Zobacz, co oferują tacy producenci jak Acana, Canagan, Alpha Spirit, Royal Canin, Josera, Brit czy Orijen, a z pewnością Twój pupil będzie zadowolony.

 

Jaka karma dla szczeniaka, sucha czy mokra?

Każdy pies jest inny, jednak każdy potrzebuje pokarmu, by przeżyć. Karma sucha i mokra są więc przeznaczone dla wszystkich zwierząt, a warto stosować je zgodnie z wytycznymi producentów. Dla zachowania lepszego zdrowia wybieraj dla pupila produkty bez zbóż, bez GMO i bez sztucznych barwników. Zamiast nich w opakowaniach znajdują się witaminy i minerały oraz kwasy tłuszczowe omega-3. Takie rozwiązania zapewniają prawidłowy wzrost Twojego psa. 

Teraz, gdy już wiesz, jaka karma dla szczeniaka sprawdzi się najlepiej, zadbaj o jego pielęgnację. Zapewniaj codzienne spacery i odpowiednią dawkę zabawy. Połączenie tego wszystkiego z pewnością sprawi, że będziesz posiadaczem bardzo szczęśliwego psa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl