Producenci

OTC

Organ wydający:
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii
we Wrocławiu
ul. Januszowicka 48, 53-135 Wrocław

Rzetelny regulamin

Zakupy w sklepie i-zoologiczny.pl chronione są certyfikatem bezpieczeństwa SSL

Jak wychować kota, żeby kot nie wychowywał nas

Wychowanie każdego domowego zwierzęcia nierozerwalnie związane jest z systematycznością, zawziętością i wiedzą. Każdy posiadacz zwierzęcia wie, że pytanie „Jak wychować kota?” nie jest proste i jednoznaczne. Musisz pamiętać, że wytresowany pupil nie będzie ciężarem dla całej rodziny. Nauczony życia z człowiekiem kot, który pojmuje jasne zasady wspólnej egzystencji będzie na pewno zwierzęciem szczęśliwym, a to dlatego, że jego pan także będzie czerpać radość z jego obecności.

 

W szkoleniu może nam czasem coś przeszkodzić…

… i wtedy niestety nic z tego szkolenia nam nie wyjdzie. Zwierzęta nie potrafią mówić i z trudem komunikują nam problemy, z jakimi się spotykają. Mogą niedowidzieć, być głuche, albo mieć problemy ruchowe. Takie wady nie przeszkadzają w codziennym życiu, gdyż koty szybko przystosowują się do nowych warunków. Niestety tego typu niedogodności mogą uniemożliwić prawidłowe wychowywanie zwierzęcia. Nie będzie wiedzieć czego od niego oczekujesz, lub też może nie móc wykonać prostego polecenia. W celu wykluczenia tych problemów udaj się do weterynarza, on najlepiej będzie wiedział jak zbadać Twojego pupila.

 

Jak wychować kota? Systematyczna praca kluczem do sukcesu!

Praca nad wychowywaniem zwierzęcia wymagać będzie regularnych ćwiczeń. Każde zadanie, jakie przed nim postawmy powinno mieć niezmienną formę bez względu na dzień. Osoba wydająca komendę, nagroda i zadanie muszą być identyczne. Ważne jest także to, żeby wyeliminować wszelkie rozpraszające sygnały, które po prostu utrudniają skupienie się na zadaniach. Wyłącz telewizor, wycisz radio i sprawdź, czy domownicy dadzą Wam chwilę spokoju. Nie możesz też przesadzić z intensywnością treningu. Kilkanaście minut dziennie w zupełności wystarczy. Postaraj się wychować kota tak, jak umiesz najlepiej, a na pewno znajdziesz z nim wspólny język.

jak-wychowac-kota 

Duży problem z małą rzeczą — jak nauczyć kota korzystać z kuwety?

Wielu właścicieli kotów ma problem z załatwianiem się pupila w różnych losowych miejscach w domu. Zwykle dotyczy kociąt, które wychowywały się bez matki. Jeden z najprostszych sposobów nauczenia naszego zwierzaka używania kuwety to wkładanie go do niej, jak tylko zauważysz, że rozgląda się za miejscem, w którym mógłby się załatwić. To samo możesz robić zaraz po zakończonej drzemce i posiłku. Gdy kociak załatwi swoje potrzeby, powinieneś dłonią przysypać odchody. To powinno po jakimś czasie wzbudzić naturalne instynkty i niebawem sam powinien zrozumieć co powinien zrobić.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl