Producenci
Rzetelny regulamin

Opinie o i-Zoologiczny.pl na Opineo.pl

Zakupy w sklepie i-zoologiczny.pl chronione są certyfikatem bezpieczeństwa SSL

NINA OTTOSON Dog Turbo - edukacyjna zabawka dla psa

Cena brutto: 159,00 zł 159.00
ilość szt.

Opis

NINA OTTOSON Dog Turbo - edukacyjna zabawka dla psa

Produkt chwilowo niedostępny

Dog Turbo - podchwytliwy talerz, gdzie smakołyki wkłada się w wąskie kanaliki. Pies musi przesuwać ruchome kołki popychając przysmaki do brzegu zabawki. Tylko w ten sposób może wydobyć smakołyki (wypadają przez boczne dziurki). W sześciu półokrągłych kanalikach znajdują się cztery kołeczki - można je dowolnie przesuwać, ale nie można ich podnieść lub wyjąć.Dog Turbo to podchwytliwa zabawka i spore wyzwanie dla inteligentnych psów. Została zaprojektowana, aby umocnić więź między właścicielem i psem. Umożliwia trening, naukę, wspólną zabawę oraz uczy psa myśleć. Za prawidłowo wykonane zadanie pies otrzymuje smakołyki - sekret w tym, że sam je musi znaleźć.

Smakołyki lub suchą karmę wkłada się w wąskie kanaliki zabawki. Pies musi przesuwać ruchome kołki popychając przysmaki do brzegu zabawki. Tylko w ten sposób może wydobyć smakołyki, które wypadają przez boczne dziurki. W sześciu półokrągłych kanalikach znajdują się cztery kołeczki - można je dowolnie przesuwać, ale nie można ich podnieść lub wyjąć. Aby oswoić psa z nową zabawką wystarczy zazwyczaj krótki trening. Pies zawsze powinien rozumieć zasady gry - musi używać mózgu, a nie siły mięśni.

Stopień trudności może być w znacznym stopniu regulowany. Zależy bowiem od tego, w którym miejscu zabawki umieścimy smakołyki oraz w jakiej pozycji pozostawimy ruchome krążki. Zawsze upewnij się, że smakołyki nie są zbyt duże i łatwo przesuwają się w szczelinkach zabawki.

Na początek umieść kilka smakołyków obok zabawki, tuż przy bocznych otworach. Pozwól psu podejść do zabawki i zjeść pozostawione tam przysmaki. Kilkakrotnie powtórz takie ćwiczenia, aby pies przyzwyczaił się i oswoił z nowym przedmiotem. W efekcie tego powinien radośnie podchodzić i wyjadać smakołyki.

Zacznij od umieszczenia smakołyków w szczelinkach (blisko bocznych otworów), a ruchome krążki ustaw zaraz za nimi. Naukę rozpocznij od ustawienia, w którym wystarczy mały ruch, aby wypchnąć przysmaki na zewnątrz. Umieszczaj smakołyki na oczach psa - niech obserwuje Twoje zachowanie. Gdy pies podejdzie do zabawki musisz dopilnować, aby wydobył ukryte przysmaki. Pies powinien zrozumieć, że tylko przesuwając ruchome kołki może dotrzeć do ukrytych nagród. Powtarzaj wiele razy, aż pies bez problemu będzie znajdował smakołyki.

Następnie ustaw ruchome krążki w środku koła, aby to pies musiał je przesunąć do bocznych szczelin. Smakołyki wypadną dopiero wtedy, gdy pies przesunie klocki do brzegu zabawki. Stopniowo redukuj liczbę ukrywanych smakołyków. Docelowo w zabawce powinien być ukryty tylko jeden smakołyk. Pamiętaj, aby za każdym razem chować nagrodę w inne miejsce.

Jeśli pies potrafi już bardzo dobrze korzystać z zabawki możesz jeszcze bardziej utrudnić mu zadanie. Ustaw ruchome klocki po jednej stronie zabawki, natomiast smakołyki schowaj do szczelinek po drugiej stronie. Pies będzie musiał przeciągnąć klocki do środka, wykonać obrót i przesunąć je dalej. Tylko wtedy wypadnie nagroda (smakołyki).

A teraz ekstremalne zadanie dla super inteligentnych psów. Ustaw po dwa klocki w dwóch sąsiadujących szczelinach po jednej stronie zabawki, a smakołyki umieść w środku koła. Pies, aby dostać przysmaki musi przesunąć klocki do środka, a następnie wypchnąć nimi nagrodę z drugiej strony zabawki.

Jeśli pies próbuje gryźć zabawkę – po prostu przerwij zabawę (zasłoń zabawkę i odbierz psu klocki). W takiej sytuacji naucz go, aby do pracy używał wyłącznie przednich łap. Jednak jeśli pies uporczywie drapie zabawkę i wchodzi na nią całym ciałem – naucz go używać nosa (niech klocki przesuwa tylko pyskiem).Zapamiętaj: pomimo, że jest to wytrzymały produkt przeznaczony dla psów to nigdy nie pozwalaj psu gryźć zabawki. Zawsze baw się razem z nim i nie pozostawiaj psa bez kontroli. Po zakończonej zabawie schowaj zabawkę w bezpieczne miejsce poza zasięgiem psa. Staraj się, aby wspólna zabawa była czymś wyjątkowym - traktuj ją jako wyjątkową nagrodę za dobre zachowanie psa.Kilka bardzo przydatnych wskazówek:
« przy pierwszym kontakcie psa z interaktywną zabawką trzymaj psa na luźnej smyczy
« staraj się, aby czas zabawy był stosunkowo krótki, ale maksymalnie motywujący dla psa
« zawsze kończ zabawę pozytywnym akcentem, pozwól psu wyciągnąć wszystkie smakołyki
« stosuj smakołyki na zmianę z suchą karmą - niech pies czasami zapracuje na swój posiłek
« jeśli pies w czasie zabawy ma używać wyłącznie pyska - postaw zabawkę na podwyższeniu
« naucz psa rozwiązywać zadania tylko za pomocą pyska lub tylko za pomocą łapy

 

Sprawdź inne zabawki edukacyjne dla psa w naszym sklepie.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Internetowy Sklep Zoologiczny i-Zoologiczny.pl Lokalizacja: ul. Czereśniowa 18, Januszkowice woj. dolnośląskie Telefon: +48 609 83 82 44
Sklep internetowy od home.pl