Producenci
Rzetelny regulamin

Opinie o i-Zoologiczny.pl na Opineo.pl

Zakupy w sklepie i-zoologiczny.pl chronione są certyfikatem bezpieczeństwa SSL

NINA OTTOSON Dog Trubble - edukacyjna zabawka dla psa

Cena brutto: 159,00 zł 159.00
ilość szt.
Ocena: 4.96629
Producent: Nina Ottosson Sweden

Opis

NINA OTTOSON Dog Trubble - edukacyjna zabawka dla psa

 Produkt wycofany z oferty

Dog Trubble - labirynt dla zręcznego psa. Pies musi przesuwać drewniane klocki po krętej trasie. Na końcu labiryntu jest miejsce, w którym można podnieść lub przewrócić klocek, aby wydobyć ukryty smakołyk. Grę można utrudnić umieszczając w labiryncie jednorazowo aż pięć klocków.Dog Trubble to prawdziwe wyzwanie dla zręcznych psów. Zabawka została zaprojektowana, aby umocnić więź między właścicielem i psem. Umożliwia trening, naukę, wspólną zabawę oraz uczy psa myśleć. Za prawidłowo wykonane zadanie pies otrzymuje smakołyki - sekret w tym, że sam je musi znaleźć.

Zadaniem psa jest przesuwanie drewnianych klocków po krętej trasie labiryntu. Tylko na końcu tej zawiłej trasy jest miejsce, w którym można podnieść lub przewrócić klocek, aby wydobyć ukryty pod nim smakołyk. Zabawę można utrudnić umieszczając w labiryncie jednorazowo aż pięć klocków. Aby oswoić psa z nową zabawką wystarczy zazwyczaj krótki trening. Pies zawsze powinien rozumieć zasady gry - musi używać mózgu, a nie siły mięśni.

Na początek umieść kilka smakołyków w szczelinie zabawki (na szerokim końcu drogi), ale nie ukrywaj ich pod klockami. Pochowaj również smakołyki pod drewnianymi kołkami i poukładaj je obok zabawki (nie wsadzaj ich do podstawy). Pozwól psu podejść do zabawki i zjeść pozostawione tam przysmaki. Kilkakrotnie powtórz takie ćwiczenia, aby pies przyzwyczaił się i oswoił z nowym przedmiotem. W efekcie tego powinien radośnie podchodzić i wyjadać smakołyki.

Dopiero w kolejnym etapie umieść smakołyk pod kołkiem i wsadź go w szczelinę podstawy. Nie przesuwaj go jeszcze i nie blokuj. Gdy pies podejdzie do zabawki musisz dopilnować, aby odsłonił ukryty przysmak. Pies powinien zrozumieć, że tylko podnosząc lub przewracając kołek może dotrzeć do ukrytych nagród. Powtarzaj wiele razy, aż pies bez problemu będzie znajdował smakołyki.

Następnie utrudnij psu zadanie przesuwając kołek ze smakołykiem wzdłuż szczeliny (początkowo tylko trochę, potem dalej, aż do końca). Jeśli pies opanuje przesuwanie klocków i przewracanie ich na końcu trasy – możesz utrudnić mu to zadanie umieszczając na trasie kilka pustych klocków.

Stopniowo redukuj również liczbę ukrywanych smakołyków. Docelowo w zabawce powinien być ukryty tylko jeden smakołyk (pod ostatnim klockiem), natomiast wszystkie kołki powinny znajdować się na końcu trasy labiryntu.

Jeśli pies próbuje gryźć zabawkę lub gryzie plastikowe klocki – po prostu przerwij zabawę (zasłoń zabawkę i odbierz psu klocki). W takiej sytuacji naucz go, aby do pracy używał wyłącznie przednich łap. Jednak jeśli pies uporczywie drapie zabawkę i wchodzi na nią całym ciałem – naucz go używać nosa (niech klocki przesuwa tylko pyskiem).Zapamiętaj: pomimo, że jest to wytrzymały produkt przeznaczony dla psów to nigdy nie pozwalaj psu gryźć zabawki. Zawsze baw się razem z nim i nie pozostawiaj psa bez kontroli. Po zakończonej zabawie schowaj zabawkę w bezpieczne miejsce poza zasięgiem psa. Staraj się, aby wspólna zabawa była czymś wyjątkowym - traktuj ją jako wyjątkową nagrodę za dobre zachowanie psa.Kilka bardzo przydatnych wskazówek:
« przy pierwszym kontakcie psa z interaktywną zabawką trzymaj psa na luźnej smyczy
« staraj się, aby czas zabawy był stosunkowo krótki, ale maksymalnie motywujący dla psa
« zawsze kończ zabawę pozytywnym akcentem, pozwól psu wyciągnąć wszystkie smakołyki
« stosuj smakołyki na zmianę z suchą karmą - niech pies czasami zapracuje na swój posiłek
« jeśli pies w czasie zabawy ma używać wyłącznie pyska - postaw zabawkę na podwyższeniu
« naucz psa rozwiązywać zadania tylko za pomocą pyska lub tylko za pomocą łapy

 Sprawdź inne zabawki interaktywne dla psów w naszym sklepie.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Internetowy Sklep Zoologiczny i-Zoologiczny.pl Lokalizacja: ul. Czereśniowa 18, Januszkowice woj. dolnośląskie Telefon: +48 609 83 82 44
Sklep internetowy od home.pl