Producenci
Rzetelny regulamin

Opinie o i-Zoologiczny.pl na Opineo.pl

Zakupy w sklepie i-zoologiczny.pl chronione są certyfikatem bezpieczeństwa SSL

NINA OTTOSON Dog Treat Fighter - edukacyjna zabawka dla psa

Cena brutto: 159,00 zł 159.00
ilość szt.
Ocena: 4.85714
Producent: Nina Ottosson Sweden

Opis

NINA OTTOSON Dog Treat Fighter - edukacyjna zabawka dla psa

Produkt wycofany z oferty

Dog Fighter - niesamowicie ekscytująca zabawka, wymagająca sporego skupienia. Zadaniem psa jest odszukanie smakołyków ukrytych pod klockami (działają jak zasuwki). Pies musi przesunąć klocek w odpowiednim kierunku i wyjąć go we właściwym miejscu. Jeśli chcesz skomplikować zabawę, możesz wstawić dodatkowe, blokujące kołki.Dog Fighter jest ekscytującą zabawką wymagającą od psa sporego skupienia. Została zaprojektowana, aby umocnić więź między właścicielem i psem. Umożliwia trening, naukę, wspólną zabawę oraz uczy psa myśleć. Za prawidłowo wykonane zadanie pies otrzymuje smakołyki - sekret w tym, że sam je musi znaleźć.

Zadaniem psa jest odszukanie smakołyków ukrytych pod klockami. Klocki można wyjąć (podnieść) tylko na jednym końcu każdej szczelinki (działają jak zasuwki). Pies musi więc przesuwać poszczególne klocki w różnych kierunkach. Jeśli chcesz skomplikować zabawę, możesz wstawić dodatkowe kołki – blokując tym samym ruch podstawowego klocka na danej trasie. Aby oswoić psa z nową zabawką wystarczy zazwyczaj krótki trening. Pies zawsze powinien rozumieć zasady gry - musi używać mózgu, a nie siły mięśni.

Na początek umieść kilka smakołyków w szczelinach zabawki (nie ukrywaj ich pod klockami) oraz schowaj smakołyki pod drewnianymi kołkami (ale nie wsadzaj ich do podstawy). Pozwól psu podejść do zabawki i zjeść pozostawione tam przysmaki. Kilkakrotnie powtórz takie ćwiczenia, aby pies przyzwyczaił się i oswoił z nowym przedmiotem. W efekcie tego powinien radośnie podchodzić i wyjadać smakołyki.

Dopiero w kolejnym etapie umieść smakołyki pod kołkami i wsadź je w szczeliny podstawy. Jednak nie przesuwaj ich jeszcze i nie blokuj. Gdy pies podejdzie do zabawki musisz dopilnować, aby odsłonił ukryte przysmaki. Pies powinien zrozumieć, że tylko podnosząc lub przewracając kołki może dotrzeć do ukrytych nagród. Powtarzaj wiele razy, aż pies bez problemu będzie znajdował smakołyki.Następnie utrudnij psu zadanie przesuwając klocki wzdłuż szczelinek (początkowo tylko trochę, potem do końca). Jeśli pies opanuje przesuwanie klocków i przewracanie ich na końcu trasy – możesz utrudniać mu to blokując otwór dodatkowym klockiem.

Stopniowo redukuj również liczbę ukrywanych smakołyków. Docelowo w zabawce powinien być ukryty tylko jeden smakołyk, natomiast wszystkie kołki powinny się na niej znajdować. Pamiętaj, aby za każdym razem chować nagrodę w inne miejsce. Aby dodatkowo utrudnić zabawę możesz umieścić równocześnie kilka klocków w jednej szczelinie.


Zapamiętaj: pomimo, że jest to wytrzymały produkt przeznaczony dla psów to nigdy nie pozwalaj psu gryźć zabawki. Zawsze baw się razem z nim i nie pozostawiaj psa bez kontroli. Po zakończonej zabawie schowaj zabawkę w bezpieczne miejsce poza zasięgiem psa. Staraj się, aby wspólna zabawa była czymś wyjątkowym - traktuj ją jako wyjątkową nagrodę za dobre zachowanie psa.Kilka bardzo przydatnych wskazówek:
« przy pierwszym kontakcie psa z interaktywną zabawką trzymaj psa na luźnej smyczy
« staraj się, aby czas zabawy był stosunkowo krótki, ale maksymalnie motywujący dla psa
« zawsze kończ zabawę pozytywnym akcentem, pozwól psu wyciągnąć wszystkie smakołyki
« stosuj smakołyki na zmianę z suchą karmą - niech pies czasami zapracuje na swój posiłek
« jeśli pies w czasie zabawy ma używać wyłącznie pyska - postaw zabawkę na podwyższeniu
« naucz psa rozwiązywać zadania tylko za pomocą pyska lub tylko za pomocą łapy

 

Sprawdź inne zabawki edukacyjne dla psa w naszym sklepie.

Opinie o produkcie (1)

18 lutego 2013

No to super zabawa:) Mój ON zwariował:) Muszę przyznać że zabawka świetna chociaż uczy cierpliwości nie tylko psiaka ale i właściciela:( Chyba czas zastanowić się nad kupieniem zapasowych klocków. Polecam!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Internetowy Sklep Zoologiczny i-Zoologiczny.pl Lokalizacja: ul. Czereśniowa 18, Januszkowice woj. dolnośląskie Telefon: +48 609 83 82 44
Sklep internetowy od home.pl