Producenci
Rzetelny regulamin

Opinie o i-Zoologiczny.pl na Opineo.pl

Zakupy w sklepie i-zoologiczny.pl chronione są certyfikatem bezpieczeństwa SSL

NINA OTTOSON Dog Memory - edukacyjna zabawka dla psa

Cena brutto: 137,00 zł 137.00
ilość szt.

Opis

NINA OTTOSON Dog Memory - edukacyjna zabawka dla psa

Produkt wycofany z oferty

Dog Memory - świetna gra testująca pamięć Twojego psa. Czy ma dobrą pamięć? Czy umie rozpoznawać kolory? Schowaj przysmaki do otworów w podstawce, a następnie przykryj je plastikowymi przykrywkami w kształcie kości. Pies musi odszukać nagrody za pomocą węchu lub pamiętając gdzie schowany jest smakołyk. Pies może odkrywać klapki łapą, nosem lub językiem.

Dog Memory to błyskotliwa gra dla Ciebie i Twojego psa. Została zaprojektowana, aby umocnić więź między wami. Umożliwia trening, naukę, wspólną zabawę oraz uczy psa myśleć. Za prawidłowo wykonane zadanie pies otrzymuje smakołyki - sekret w tym, że sam je musi znaleźć.Pochowaj smakołyki do wgłębień w podstawce (do wszystkich lub tylko do wybranych), a następnie przykryj je kolorowymi, plastikowymi klockami w kształcie kostki. Zadaniem psa jest odszukanie wszystkich nagród za pomocą węchu lub pamiętając pod którym kolorem ukryte są smakołyki. Psu jednak nie wolno przewracać wszystkich klapek - musi podnosić klapki pojedynczo językiem, w zębach lub łapą - odsłaniając właściwy otwór ze smakołykiem. Aby oswoić psa z nową zabawką wystarczy zazwyczaj krótki trening. Pies zawsze powinien rozumieć zasady gry - musi używać mózgu, a nie siły mięśni.

Pies musi starać się zapamiętać, gdzie chowasz smakołyki i wskazać je później łapą lub nosem. Może też od razu odkrywać klapki, aby odkrywać smakołyki. Ćwicz z psem polecenia: siad, czekaj, szukaj, oddaj, zostaw – a potem również komendy w stylu: pokaż niebieski, pokaż czerwony, pokaż żółty.

Na początek usuń wszystkie kolorowe klapki z podstawy i umieść smakołyki tylko w trzech lub czterech zagłębieniach. Pozwól psu podejść do zabawki i zjeść pozostawione w niej przysmaki. Kilkakrotnie powtórz to ćwiczenie, aby pies przyzwyczaił się i oswoił z nowym przedmiotem. W efekcie tego powinien radośnie podchodzić i wyjadać smakołyki.

Dopiero w kolejnym etapie umieść w jednym dołku smakołyk (zrób to na oczach psa), a następnie przykryj go kolorową przykrywką. Gdy pies podejdzie do zabawki musisz dopilnować, aby odsłonił ukryty przysmak. Pies powinien zrozumieć, że tylko odkrywając klocek może dotrzeć do nagrody. Powtarzaj wiele razy wykorzystując coraz większą liczbę klocków (zasłaniających otwory kostek).

Jeśli pies ma problem z odnalezieniem nagrody pomóż mu ustawiając kostkę w poprzek otworu (aby tylko zasłaniała smakołyk). Kostki ustawione w ten sposób (nie w zagłębieniach) ułatwią zdobycie nagrody nawet bardzo nieśmiałym psom. Powtarzaj do czasu, aż pies nauczy się podnosić lub odsuwać kostki - wówczas zacznij umieszczać je prawidłowo w zagłębieniach.

Kiedy pies wskazuje kostkę, pod którą nie ma smakołyka – zwróć mu delikatnie uwagę. Nie ma to być zakaz w stylu „nie, nie wolno”, raczej informacja o braku nagrody „nie, e-e, tam nie ma”. Kolejnym krokiem jest chowanie smakołyków, gdy pies nie widzi – odwróć psu głowę lub zasłoń zabawkę ręcznikiem. Pamiętaj, aby za każdym razem chować nagrodę w inne miejsce.

Dopiero gdy pies będzie wiedział o co chodzi - naucz go rozpoznawać kolory. Zacznij od dwóch kolorów (niebieskiego i czerwonego) – schowaj nagrodę pod niebieską kostkę i powiedz psu „niebieski”. Oczywiście pochwal go i daj mu nagrodę jeśli wskaże właściwy klocek. Powiedz delikatnie „nie” jeśli szuka pod klockiem w innym kolorze. Ćwicz tak długo, aż pies pozna wszystkie kolory.

Plastikowe klapki są bardzo lekkie i łatwo je wyciągnąć z otworów. Dla utrudnienia zabawy można układać klapki uchwytem do dołu pozostawiając płaską górną powierzchnię. Utrudnisz w ten sposób przesuwanie i podnoszenie klocków. Jeśli pies próbuje gryźć klapki – zasłoń je ręką lub przerwij zabawę. Nie pozwalaj psu bawić się plastikowymi kostkami, odbieraj je psu zanim zacznie traktować je, jako gryzaki.

Zapamiętaj: pomimo, że jest to wytrzymały produkt przeznaczony dla psów to nigdy nie pozwalaj psu gryźć zabawki. Zawsze baw się razem z nim i nie pozostawiaj psa bez kontroli. Po zakończonej zabawie schowaj zabawkę w bezpieczne miejsce poza zasięgiem psa. Staraj się, aby wspólna zabawa była czymś wyjątkowym - traktuj ją jako wyjątkową nagrodę za dobre zachowanie psa.Kilka bardzo przydatnych wskazówek:
« przy pierwszym kontakcie psa z interaktywną zabawką trzymaj psa na luźnej smyczy
« staraj się, aby czas zabawy był stosunkowo krótki, ale maksymalnie motywujący dla psa
« zawsze kończ zabawę pozytywnym akcentem, pozwól psu wyciągnąć wszystkie smakołyki
« stosuj smakołyki na zmianę z suchą karmą - niech pies czasami zapracuje na swój posiłek
« jeśli pies w czasie zabawy ma używać wyłącznie pyska - postaw zabawkę na podwyższeniu
« naucz psa rozwiązywać zadania tylko za pomocą pyska lub tylko za pomocą łapy

 

Sprawdź inne zabawki edukacyjne dla psa w naszym sklepie.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Internetowy Sklep Zoologiczny i-Zoologiczny.pl Lokalizacja: ul. Czereśniowa 18, Januszkowice woj. dolnośląskie Telefon: +48 609 83 82 44
Sklep internetowy od home.pl