Producenci
Produkt dnia
Rzetelny regulamin

Opinie o i-Zoologiczny.pl na Opineo.pl

Zakupy w sklepie i-zoologiczny.pl chronione są certyfikatem bezpieczeństwa SSL

NINA OTTOSON Dog Finder - edukacyjna zabawka dla psa

Cena brutto: 185,00 zł 185.00
ilość szt.

Opis

NINA OTTOSON Dog Finder - edukacyjna zabawka dla psa

Produkt wycofany z oferty

Dog Finder - nowa zabawka wymagającą od psa dużo uwagi. Zadaniem psa jest odszukanie smakołyków ukrytych pod klockami w kształcie kości. Pies musi je przesuwać w odpowiednich kierunkach i wyjmować we właściwym miejscu. Jeśli chcesz skomplikować zabawę, możesz wstawić dodatkowe kostki (blokując ruchy klocków).Dog Finder to nowa zabawka wymagającą od psa dużo uwagi. Została zaprojektowana, aby umocnić więź między właścicielem i psem. Umożliwia trening, naukę, wspólną zabawę oraz uczy psa myśleć. Za prawidłowo wykonane zadanie pies otrzymuje smakołyki - sekret w tym, że sam je musi znaleźć.

Zadaniem psa jest odszukanie smakołyków ukrytych pod klockami w kształcie kości. W dziewięciu szczelinkach znajdują się po dwa klocki, które można wyjąć (podnieść) tylko z jednej strony (działają jak zasuwki). Pies musi więc przesuwać poszczególne klocki w różnych kierunkach. Jeśli chcesz skomplikować zabawę, możesz wstawić dodatkowe kostki – blokując tym samym ruch podstawowego klocka na danej trasie. Aby oswoić psa z nową zabawką wystarczy zazwyczaj krótki trening. Pies zawsze powinien rozumieć zasady gry - musi używać mózgu, a nie siły mięśni.

Na początek umieść kilka smakołyków w szczelinach zabawki (nie ukrywaj ich pod klockami) oraz schowaj smakołyki pod plastikowymi klockami (ale nie wsadzaj ich do podstawy). Pozwól psu podejść do zabawki i zjeść pozostawione tam przysmaki. Kilkakrotnie powtórz takie ćwiczenia, aby pies przyzwyczaił się i oswoił z nowym przedmiotem. W efekcie tego powinien radośnie podchodzić i wyjadać smakołyki.

Dopiero w kolejnym etapie umieść smakołyki pod klockami i wsadź je w szczeliny podstawy. Jednak nie przesuwaj ich jeszcze i nie blokuj. Gdy pies podejdzie do zabawki musisz dopilnować, aby odsłonił ukryte przysmaki. Pies powinien zrozumieć, że tylko podnosząc lub przewracając klocki może dotrzeć do ukrytych nagród. Powtarzaj wiele razy, aż pies bez problemu będzie znajdował smakołyki.

Następnie utrudnij psu zadanie przesuwając klocki wzdłuż szczelinek (początkowo tylko trochę, potem do końca). Jeśli pies opanuje przesuwanie klocków i przewracanie ich na końcu trasy – możesz utrudnić mu to blokując otwór dodatkowym klockiem. Stopniowo redukuj również liczbę ukrywanych smakołyków. Docelowo w zabawce powinien być ukryty tylko jeden smakołyk, natomiast wszystkie klocki powinny się na niej znajdować. Pamiętaj, aby za każdym razem chować nagrodę w inne miejsce. Aby dodatkowo utrudnić zabawę możesz umieścić równocześnie dwa klocki w jednej szczelinie.

Początkowo możesz ułatwić psu zadanie. Wystarczy, że zamocujesz w otworach klocków sznureczki. Ułatwisz w ten sposób przesuwanie i podnoszenie klocków. To świetne rozwiązanie dla mniejszych psów lub kotów.


Zapamiętaj: pomimo, że jest to wytrzymały produkt przeznaczony dla psów to nigdy nie pozwalaj psu gryźć zabawki. Zawsze baw się razem z nim i nie pozostawiaj psa bez kontroli. Po zakończonej zabawie schowaj zabawkę w bezpieczne miejsce poza zasięgiem psa. Staraj się, aby wspólna zabawa była czymś wyjątkowym - traktuj ją jako wyjątkową nagrodę za dobre zachowanie psa.Kilka bardzo przydatnych wskazówek:
« przy pierwszym kontakcie psa z interaktywną zabawką trzymaj psa na luźnej smyczy
« staraj się, aby czas zabawy był stosunkowo krótki, ale maksymalnie motywujący dla psa
« zawsze kończ zabawę pozytywnym akcentem, pozwól psu wyciągnąć wszystkie smakołyki
« stosuj smakołyki na zmianę z suchą karmą - niech pies czasami zapracuje na swój posiłek
« jeśli pies w czasie zabawy ma używać wyłącznie pyska - postaw zabawkę na podwyższeniu
« naucz psa rozwiązywać zadania tylko za pomocą pyska lub tylko za pomocą łapy

 

Sprawdź inne zabawki edukacyjne dla psa w naszym sklepie.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Internetowy Sklep Zoologiczny i-Zoologiczny.pl Lokalizacja: ul. Czereśniowa 18, Januszkowice woj. dolnośląskie Telefon: +48 609 83 82 44
Sklep internetowy od home.pl