Producenci
Rzetelny regulamin

Opinie o i-Zoologiczny.pl na Opineo.pl

Zakupy w sklepie i-zoologiczny.pl chronione są certyfikatem bezpieczeństwa SSL

NINA OTTOSON Dog Domino - edukacyjna zabawka dla psa

Cena brutto: 159,00 zł 159.00
ilość szt.
Ocena: 4.88889
Producent: Nina Ottosson Sweden

Opis

NINA OTTOSON Dog Domino - edukacyjna zabawka dla psa

Produkt wycofany z oferty

Dog Domino - niesamowicie sprytna zabawka dla aktywnych psów. Zadaniem psa jest przesuwanie ruchomych klapek (ciemno brązowych) w taki sposób, aby odblokować drewniane klocki (pod nimi jest miejsce na smakołyki, są początkowo zablokowane przez klapki). Dopiero po przesunięciu tych płytek - pies może wysunąć klocek i sprawdzić, czy znajduje się pod nim nagroda.


Dog Domino to niesamowicie sprytna zabawka dla aktywnych psów. Została zaprojektowana, aby umocnić więź między właścicielem i psem. Umożliwia trening, naukę, wspólną zabawę oraz uczy psa myśleć. Za prawidłowo wykonane zadanie pies otrzymuje smakołyki - sekret w tym, że sam je musi znaleźć.

Zadaniem psa jest przesunięcie ruchomych klapek (ciemno brązowych) w taki sposób, aby odblokować drewniane klocki, pod którymi znajdują się smakołyki. Klocków nie można wyjąć bez odsunięcia ruchomych płytek. Dopiero po ich przesunięciu - pies może wysunąć klocek i sprawdzić, czy znajduje się pod nim nagroda. Aby oswoić psa z nową zabawką wystarczy zazwyczaj krótki trening. Pies zawsze powinien rozumieć zasady gry - musi używać mózgu, a nie siły mięśni.

Na początek przesuń brązowe klapki do końca, na jedną stronę (aby całkowicie odsłonić jeden z otworów). Umieść kilka smakołyków w dołku na środku zabawki, ale nie ukrywaj ich pod klapkami. Pochowaj również smakołyki pod drewnianymi kołkami i poukładaj je obok zabawki (nie wsadzaj ich do podstawy). Pozwól psu podejść do zabawki i zjeść pozostawione tam przysmaki. Kilkakrotnie powtórz takie ćwiczenia, aby pies przyzwyczaił się i oswoił z nowym przedmiotem. W efekcie tego powinien radośnie podchodzić i wyjadać smakołyki.

Dopiero w kolejnym etapie umieść smakołyk w zagłębieniu i zakryj go do połowy ruchomą klapką. Gdy pies podejdzie do zabawki musisz dopilnować, aby odsłonił ukryty przysmak. Pies powinien zrozumieć, że tylko przesuwając klapki może dotrzeć do ukrytych po nimi nagród. Powtarzaj wiele razy, aż pies bez problemu będzie znajdował smakołyki.

Następnie utrudnij psu zadanie. Umieść smakołyk pod drewnianym klockiem (dodatkowym kołkiem), a następnie wstaw go do jednej z bocznych szczelin (początkowo nie do samego końca i bez blokowania go klapką). Jeśli pies opanuje wysuwanie kołków - możesz zacząć komplikować mu to zadanie zasuwając kołek ze smakołykiem ruchomą klapką (na początku zasuwając ją tylko trochę, potem bardziej lub całkowicie).

Stopniowo redukuj również liczbę ukrywanych smakołyków. Docelowo w zabawce powinien być ukryty tylko jeden smakołyk, natomiast wszystkie kołki powinny znajdować się w szczelinach, a płytki powinny losowo blokować wydobycie kołków ze szczelin. Aby urozmaicić zabawę od czasu do czasu umieszczaj jeden z kołków na środku zabawki (pomiędzy klapkami) - wówczas pies będzie mógł swobodnie przesuwać klapki dopiero po usunięciu (podniesieniu) takiej blokady.

Jeśli pies próbuje gryźć zabawkę lub gryzie plastikowe klocki – po prostu przerwij zabawę (zasłoń zabawkę i odbierz psu klocki). W takiej sytuacji naucz go, aby do pracy używał wyłącznie przednich łap. Jednak jeśli pies uporczywie drapie zabawkę i wchodzi na nią całym ciałem – naucz go używać nosa (niech klocki przesuwa tylko pyskiem).Zapamiętaj: pomimo, że jest to wytrzymały produkt przeznaczony dla psów to nigdy nie pozwalaj psu gryźć zabawki. Zawsze baw się razem z nim i nie pozostawiaj psa bez kontroli. Po zakończonej zabawie schowaj zabawkę w bezpieczne miejsce poza zasięgiem psa. Staraj się, aby wspólna zabawa była czymś wyjątkowym - traktuj ją jako wyjątkową nagrodę za dobre zachowanie psa.Kilka bardzo przydatnych wskazówek:
« przy pierwszym kontakcie psa z interaktywną zabawką trzymaj psa na luźnej smyczy
« staraj się, aby czas zabawy był stosunkowo krótki, ale maksymalnie motywujący dla psa
« zawsze kończ zabawę pozytywnym akcentem, pozwól psu wyciągnąć wszystkie smakołyki
« stosuj smakołyki na zmianę z suchą karmą - niech pies czasami zapracuje na swój posiłek
« jeśli pies w czasie zabawy ma używać wyłącznie pyska - postaw zabawkę na podwyższeniu
« naucz psa rozwiązywać zadania tylko za pomocą pyska lub tylko za pomocą łapy

 

Sprawdź inne zabawki edukacyjne dla psa w naszym sklepie.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Internetowy Sklep Zoologiczny i-Zoologiczny.pl Lokalizacja: ul. Czereśniowa 18, Januszkowice woj. dolnośląskie Telefon: +48 609 83 82 44
Sklep internetowy od home.pl