Producenci
Rzetelny regulamin

Opinie o i-Zoologiczny.pl na Opineo.pl

Zakupy w sklepie i-zoologiczny.pl chronione są certyfikatem bezpieczeństwa SSL

NINA OTTOSON Dog Box - edukacyjna zabawka dla psa

Cena brutto: 137,00 zł 137.00
ilość szt.

Opis

NINA OTTOSON Dog Box - edukacyjna zabawka dla psa

Produkt wycofany z oferty

Dog Trigger - gra, której ideą jest wspólna zabawa z właścicielem. Wystarczy ukryć smakołyki w poszczególnych wgłębieniach z tyłu zabawki (pod kołkami). Następnie trzymając wieżę między kolanami - pozwolić psu na wduszanie nosem kołków z drugiej strony. Gdy pies popchnie odpowiedni klocek – na podłogę wypadnie nagroda.Dog Trigger to edukacyjna zabawka dla psów kochających niespodzianki. Została zaprojektowana, aby umocnić więź między właścicielem i psem. Umożliwia trening, naukę, wspólną zabawę oraz uczy psa myśleć. Za prawidłowo wykonane zadanie pies otrzymuje smakołyki - sekret w tym, że sam je musi znaleźć.

Ideą tej gry jest wspólna zabawa z właścicielem. Wystarczy ukryć smakołyki w poszczególnych wgłębieniach z tyłu zabawki (pod kołkami). Następnie trzymając wieżę między kolanami - pozwolić psu na wduszanie nosem kołków z drugiej strony. Należy trzymać zabawkę na wysokości oczu psa. Gdy pies popchnie odpowiedni klocek – na podłogę wypadnie nagroda. Aby oswoić psa z nową zabawką wystarczy zazwyczaj krótki trening. Pies zawsze powinien rozumieć zasady gry - musi używać mózgu, a nie siły mięśni.

Zasada działania jest prosta: wyciągnij poszczególne klocki (są ruchome, ale nie wypadają), a następnie ukryj różne smakołyki od tyłu we wszystkich otworach. Usiądź na krześle, na kanapie lub na podłodze i przytrzymaj zabawkę pomiędzy kolanami lub postaw na podłodze. Pies powinien sięgać do wystających kołków i mieć je na wysokości oczu. Pozwól psu podejść do zabawki, gdy będzie ją obwąchiwać – przyciskaj wystające klocki, aby wypadały przysmaki. Kilkakrotnie powtórz takie ćwiczenia, aby pies przyzwyczaił się i oswoił z nowym przedmiotem. W efekcie tego powinien radośnie podchodzić z nadzieją na nagrodę.

Uzupełnij brakujące smakołyki, a następnie wydaj odpowiednią komendę (weź, bierz, dotknij, naciśnij) i wskaż psu jeden z przycisków. Jeśli pies naciśnie (wciśnie) dany klocek swoim nosem - na podłogę wypadnie, wypchnięta z drugiej strony, nagroda. Zawsze pozwalaj psu obserwować moment, w którym wkładasz nowe smakołyki do zabawki.

Początkowo pomagaj psu zdobywać smakołyki. Kiedy sam zrozumie istotę zabawy będzie samodzielnie opróżniał całą zabawkę. Od czasu do czasu pozwalaj psu eksperymentować samemu (nie wskazuj mu przycisków). Jeśli natomiast pies próbuje wydobyć przysmaki łapą – przytrzymaj mu ją lub odsuń zabawkę. Stopniowo też redukuj liczbę smakołyków. Wsadzaj różne przysmaki w różnych ilościach, ale tylko do wybranych otworów (niektóre pozostaw puste).


Zapamiętaj: pomimo, że jest to wytrzymały produkt przeznaczony dla psów to nigdy nie pozwalaj psu gryźć zabawki. Zawsze baw się razem z nim i nie pozostawiaj psa bez kontroli. Po zakończonej zabawie schowaj zabawkę w bezpieczne miejsce poza zasięgiem psa. Staraj się, aby wspólna zabawa była czymś wyjątkowym - traktuj ją jako wyjątkową nagrodę za dobre zachowanie psa.Kilka bardzo przydatnych wskazówek:
« przy pierwszym kontakcie psa z interaktywną zabawką trzymaj psa na luźnej smyczy
« staraj się, aby czas zabawy był stosunkowo krótki, ale maksymalnie motywujący dla psa
« zawsze kończ zabawę pozytywnym akcentem, pozwól psu wyciągnąć wszystkie smakołyki
« stosuj smakołyki na zmianę z suchą karmą - niech pies czasami zapracuje na swój posiłek
« jeśli pies w czasie zabawy ma używać wyłącznie pyska - postaw zabawkę na podwyższeniu
« naucz psa rozwiązywać zadania tylko za pomocą pyska lub tylko za pomocą łapy

 

Sprawdź inne zabawki edukacyjne dla psa w naszym sklepie.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Internetowy Sklep Zoologiczny i-Zoologiczny.pl Lokalizacja: ul. Czereśniowa 18, Januszkowice woj. dolnośląskie Telefon: +48 609 83 82 44
Sklep internetowy od home.pl