Producenci

OTC

Organ wydający:
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii
we Wrocławiu
ul. Januszowicka 48, 53-135 Wrocław

Rzetelny regulamin

Zakupy w sklepie i-zoologiczny.pl chronione są certyfikatem bezpieczeństwa SSL

Opcje przeglądania

SMYCZ TRENINGOWA DLA PSA
Smycz treningowa dla psa treningowa inaczej smycz do tropienia to niezbędne akcesorium - jeśli tropisz z psem lub ćwiczysz przywołanie psa użyj długiej smyczy treningowej lub linki do tropienia. Smycze treningowe to smycze o długości od 5 do 20 m, które podczas tropienia lub treningu można swobodnie rzucić na ziemię i w razie potrzeby zatrzymać psa nawet z dużej odległości. Przy tropieniu długa linka jest niezbędna, aby pozwolić psu w odpowiednim tempie prowadzić przewodnika i nie zakłócać mu pracy.

Smycze dla psa treningowe długie

Podczas wyboru najlepszej smyczy dla psa warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał oraz wykonanie smyczy. Smycz powinna dobrze leżeć w ręku, mieć odpowiedni rozmiar karabinka dopasowany do wagi psa oraz dopasowaną długość do aktualnej aktywności. Istotne jest również, aby akcesoria dla psa były dopasowane do rozmiaru, wieku oraz charakteru psa. Smycze mogą być na szerokiej, jak i wąskiej taśmie, mogą być wykonane z linki lub z materiału, skóry oraz tworzywa odpornego na zmienne warunki atmosferyczne i wodę.
Ważnym elementem przy wyborze smyczy dla psa jest rodzaj aktywności jaką zamierzamy wykonywać z psem. Inna smycz sprawdzi się podczas spacerów, inna podczas szkolenia psa, a jeszcze inna do uprawiania sportu z psem. Należy pamiętać, że nie zawsze jedna smycz sprawdzi się do wszystkich naszych potrzeb, dlatego akcesoria dla psa powinny być dopasowane do aktualnych potrzeb psa.

Smycz treningowa dla psa - wytrzymałe modele

Smycz treningowa dla psa to akcesorium o specjalnym zastosowaniu. Dzięki niej możliwa jest nauka posłuszeństwa i wykonywania różnych komend. Właściciel, podążając za psem w pewnej odległości, może nauczyć go wykonywania różnych zadań. Takie smycze zostały stworzone szczególnie dla psów myśliwskich, a także do wielu aktywności na świeżym powietrzu. W naszej ofercie proponujemy bardzo wytrzymałe, wysoko jakościowe linki treningowe dla psów o różnych długościach. Dobrze dobrana smycz treningowa dla psa powinna mieć odpowiednią długość, być wykonana z trwałych i wytrzymałych materiałów, najlepiej, jeśli będzie odporna na działanie szkodliwych czynników jak woda, wilgoć, błoto, piach i kurz. Warto zwrócić uwagę na jej powierzchnię, która powinna być gładka, zapobiegając tym samym plątaniu się smyczy, co przyczyni się do dużo łatwiejszego użytkowania i komfortu. Wiele z naszych smyczy treningowych dla psów posiada antypoślizgową powierzchnię, dzięki czemu daje pewny chwyt. Nie powoduje dyskomfortu i zwiększa wygodę podczas treningu nawet z najbardziej ciągnącym psem.

Linka treningowa dla psa - jaka długość będzie najlepsza?

Linki treningowe dla psów, które prezentujemy w tej ofercie to modele o różnych długościach np. 5, 10 czy 15 metrów. Są one dłuższe niż tradycyjne smycze, a ich szerokość wynosi najczęściej około 14-20 mm. Wykonane są z gumy, nylonu i tkanin. W naszej ofercie najczęściej dostępne są wersje łączone, czyli guma z tkaninowym podszyciem. Smycz treningowa dla psa, dzięki swojej długości pozwala kontrolować zwierzaka, w sytuacji, kiedy lubi się od nas oddalać i biegać na spacerze. Linki najczęściej jednak wykorzystuje się do nauki przywoływania. Na początku może być to trudne, szczególnie że smycze te mogą się plątać i brudzić, jednak nie bez powodu mówi się, że nauka czyni mistrza. Warto zacząć od krótszych wariantów i stopniowo zwiększać stopień trudności. Dzięki temu zwierzę, jak i jego właściciel szybko przyzwyczają się do nowej smyczy. W naszej ofercie mamy modele z uchwytem lub bez - bardzo funkcjonalne i łatwe do utrzymania w czystości.

Smycz treningowa dla psa - jaką wybrać?

Dążąc do zapewnienia szerokiego wyboru naszym klientom mamy dużą ilość świetnych smyczy treningowych dla psów o różnych długościach, wykonanych z wielu tworzyw oraz w zróżnicowanych kolorach. Spójrzmy na model Dingo Sport. Jest to lina treningowa z uchwytem ze śladem dla psa. Polecana jest do specjalistycznego szkolenia. Przyda się również podczas podstawowej nauki posłuszeństwa np. przychodzenia psa do nogi. Wykonana została z wytrzymałego polipropylenu, dzięki czemu nie ma ryzyka jej szybkiego zniszczenia. Oprócz tego produktu mamy również wiele innych, w atrakcyjnych cenach np. JULIUS K9®. Jest to linka treningowa dla psa antypoślizgowa z uchwytem 20 mm. Zapewnia pewny chwyt, „nie pali” rąk oraz zwiększa komfort prowadzenia psa na smyczy. Dostępna jest w kolorze czarnym, czerwonym, niebieskim, pomarańczowym i różowym. Pamiętajmy, aby zadbać o idealne dopasowanie smyczy do aktualnych potrzeb psa. Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl